„Ezeket a tüzeket nem a klímaváltozás okozta, hanem a liberális idióták” – kezdenek kiakadni a hollywoodi sztárok
Hírességek sora vesztette el otthonát vagy van most is közvetlen veszélyben a Los Angelesben tomboló futótüzek miatt.
Ki kell állnunk amellett, hogy egy férfi se versenyezhessen női sportszámokban.
„Kamila Valieva és Lia Thomas esete nagyon más. Valieva egy jégkorcsolyázó csodagyerek. Tragikus volt, ami vele történt a pekingi téli olimpián. A világmédia meghurcolta miután kiderült, hogy annak ellenére versenyezhetett, hogy decemberben megbukott egy doppingteszten. Egy betiltott gyógyszert, a trimetazidint mutatták ki nála. Valieva azt állította, hogy ez a gyógyszert nagyapja a szívbetegségére szedi, valószínűleg ez a dopping forrása is. A fiatal Valieva olyan össztűzbe került – csapatát „csalónak” bélyegezték, és Valievát egyes sajtóorgánumok „droggal visszaélő orosz műkorcsolyázónak” nevezték –, hogy összeomlott. Nem sikerült a száma, sírva távozott. „Megtörték” – mondta Irina Szluckaja volt orosz műkorcsolyázó. A média meghurcolt egy fiatal lányt, amiért állítólag bevett egy, a NOB által tiltott tablettát.
Ezzel szemben Lia Thomas egy transz nő. Valójában egy férfi. Thomas egyik csapattársa a Pennsylvaniai Egyetem úszócsapatában is kiállt, hogy elmondja, Thomas egy biológiai férfi. Liát nemrég még Willként ismerték. Férfi úszóként Willt az amerikai egyetemi sportszövetség a 462. helyre sorolta , „női” úszóként viszont az első helyen van. Lia a múlt héten minden nőt legyőzött az Ivy League-bajnokságon, és számos új rekordot állított fel. Mi volt a liberális média válasza arra, hogy Thomas a tisztességtelen előnyét – így a férfiakat jellemző izomtömeget – kihasználta a nőkkel szemben? Esetleg csalás, túl magas tesztoszteron szint? Nem, egyik sem. (…)
(…)
Lia Thomas története, illetve maga a tény, hogy egy férfi nőkkel versenyezhet egy elhallgatott jelenségre mutat rá: a transzneműek privilégiumára. Manapság sok ostobaságot hallhatunk a ciszneműek privilégiumaikról – és a fehérek és heteroszexuálisok privilégiumairól is – , amik mind abból indulnak ki, hogy azoknak, akik biológiai nemükkel azonosítják magukat, könnyebb életet élnek, mint a transzneműek. (…) A transzneműek privilégiuma olyan probléma, amellyel szemben meg kell védenünk a női sportolókat.
(…)
(…) Ki kell állnunk amellett, hogy egy férfi se versenyezhessen női sportszámokban. De ez már nem elég, ki kell harcolnunk, hogy a valóság – a biológiai valóság – túlmutasson végre a vélt identitáson. Lia Thomas érezheti magát nőnek, de ettől még nem lesz az, vagyis nincs joga nőkkel versenyezni. A női sport, mint fogalom el fog tűnni, ha nem mondjuk ki világosan és hangosan: „férfiaknak tilos”.”